Приготування:
Специфічна підготовка до фолікулометрії не потрібна.
Якщо лікар вважатиме виправданим зробити фолікулометрію поєднанням двох методів — трансвагінальним та трансабдомінальним датчиком — потрібно буде підготуватися. Підготовка до фолікулометрії може включати прийом за 1 годину до процедури 1-го літра негазованої чистої води.
Особливості проведення підготовки можна дізнатись на консультації гінеколога.
Інформація:
Фолікулометрія – це спостереження в динаміці за змінами, які відбуваються в яєчниках і матці протягом одного менструального циклу за допомогою ультразвукового моніторингу. Дана методика дозволяє лікарю відстежувати розвиток фолікулів, овуляцію, спостерігати жовте тіло і циклічні зміни в ендометрії, і виявити порушення овуляції та інші патологічні стани.
Щоб контролювати процес утворення і зростання фолікулів проводиться фолікулометрія. Переваги даного методу ультразвукового моніторингу полягають в тому, що він:
– дає можливість оцінити стан яєчників і матки, їх відповідність фазі циклу, а також виявити можливі аномалії (міоми або кісти);
– дозволяє контролювати зростання фолікулів в яєчниках, і наступні процеси – овуляцію і розвиток жовтого тіла
– фіксувати відхилення в ході овуляції;
– дає можливість оцінювати циклічні зміни внутрішньої слизової оболонки тіла матки і визначати порушення;
– з’ясовувати причини затримки при нерегулярних циклах.
Фолікулометрія не дозволяє:
– робити будь-які висновки щодо прохідності маткових труб;
– визначити наявність злукових процесів, запалень, ендометріозу та ін.
Цю інформацію можна отримати тільки за результатами лапароскопії.
Також не забувайте, що фолікулометрія – це не разова процедура, а комплекс обстежень, який дозволяє відстежити динаміку розвитку того чи іншого захворювання або відхилення.