Медичний центр
"Екомед"

Феритин
Id:909
Article:00909
Ціна: 250,00 UAH
OnLine:  Не доступно
Приготування:
1. Важливою умовою забезпечення якості лабораторного дослідження крові є забір матеріалу натще в ранковий час (до 11.00).
За 12 годин до дослідження слід виключити:
• прийом алкоголю;
• куріння;
• прийом їжі;
• обмежити фізичну активність;
• виключити емоційне збудження та фізичні навантаження (біг, підйом по сходах).
2. Вранці, в день забору крові можна випити воду.
3. Виключити прийом ліків; якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лікаря або реєстратора в лабораторії;
4. Кров слід здавати до проведення фізіотерапевтичних процедур та рентгенологічного, ендоскопічного, і ректального досліджень;
5. Бажано відпочити 10-15 хвилин перед взяттям крові.
Інформація:
Найбільш точним показником рівня вмісту заліза в організмі людини є концентрація феритину в крові. Ферритин - це особливий білок в сироватці крові, який містить у своєму складі залізо. Саме в такому вигляді утворюється життєво важливий запас сироваткового заліза в організмі.

Він міститься в м'язах, печінці, селезінці, кістковому мозку, ретикулоцитах (клітинах-попередниках еритроцитів) і сироватці крові і є формою резерву заліза в організмі людини - одна молекула феритину може пов'язувати до 4 000 атомів заліза. При нестачі в організмі заліза починає використовуватися феритиновий запас. Завдяки цьому рівень заліза в крові залишається відносно постійним.

Основна біологічна функція феритину - депонування іонів заліза Fe3 +, які у вільному стані токсичні для організму навіть в низьких концентраціях. Ферритин присутній в сироватці в невеликій кількості, його особливістю є порівняно низький вміст заліза. Показник сироваткового феритину - важливий діагностичний тест при багатьох захворюваннях, пов'язаних з порушенням метаболізму заліза, а так само при залізодефіцитних станах.
Зниження рівня феритину в плазмі крові служить індикатором залізодефіциту і може свідчити про анемію (малокрів'я). Найбільш частими проявами цього стану є слабкість і стомлюваність, сонливість, блідість шкірних покривів, головний біль, запаморочення, потемніння в очах і шум у вухах при зміні положення тіла.

Недолік феритину спостерігається при таких захворюваннях, як залізодефіцитна і гемолітична анемії, порушення всмоктування заліза (мальабсорбція).

Висока концентрація може свідчити про такі патології як захворювання печінки, порушеннях в системі кровотворення, злоякісних пухлинах, артритах, інфарктах, інсультах.

Дослідження на рівень феритину в крові є частиною процедури клінічної діагностики анемії і визначення її типу, а також брак в організмі вітаміну В12 і ряду інших хронічних захворювань внутрішніх органів.
 

Меню