ПЛР. Ентеровірус (Enterovirus), (кал, якісне визн., Real-time)
Приготування:
1. Кал збирається після мимовільної дефекації в стерильний контейнер в кількості не менше 5 г (пів чайної ложки).
2. Не береться матеріал для дослідження, зібраний після клізми, прийому медикаментів, які впливають на перистальтику, прийому касторового або вазелінового масла.
3. У новонароджених проби фекалій збирають із підгузника (памперса). При використанні судна (горщика) його необхідно безпосередньо перед збиранням ретельно помити губкою з милом, сполоснути кілька разів водопровідною водою, обробити окропом і остудити.
Інформація:
Ентеровірусна інфекція — це група гострих вірусних захворювань, що вражають дітей і дорослих. Характерною особливістю цих інфекцій є різноманіття клінічних форм — від безсимптомного перебігу чи незначної гарячки до менінгоенцефаліту, міокардиту і т. ін. Група ентеровірусів містить понад 100 небезпечних для людини вірусів, які поширені повсюдно.
Передається недуга, як правило, фекально-оральним шляхом, через предмети побуту, забруднені руки, внаслідок недотримання правил особистої гігієни, та можливе і повітряно-крапельне передавання, як у ГРВІ. Також є ризик інфікуватися під час купання у відкритих заражених водоймах.
Характерні симптоми: незначне підвищення температури тіла, почервоніння горла, висип на долонях та ступнях.
Інкубаційний період (від інфікування до появи перших симптомів) зазвичай досить короткий, лише 2-3 дні, тому захворіти можна як під час відпочинку, так і невдовзі після повернення додому.
Щоб уникнути захворювання:
дотримуйтеся правил особистої гігієни (ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету і перебування у людних місцях);
використовуйте лише чисту воду, якщо не впевнені у її якості — прокип’ятіть;
мийте овочі й фрукти перед уживанням;
ретельно готуйте їжу — проварюйте чи просмажуйте продукти перед уживанням;
не купайтеся у громадському басейні чи водоймі, якщо в цьому місці вже були випадки захворювання.