Приготування:
1. Важливою умовою забезпечення якості лабораторного дослідження крові є забір матеріалу натще в ранковий час (до 11.00).
За 12 годин до дослідження слід виключити:
• прийом алкоголю;
• куріння;
• прийом їжі;
• обмежити фізичну активність;
• виключити емоційне збудження та фізичні навантаження (біг, підйом по сходах).
2. Вранці, в день забору крові можна випити воду.
3. Виключити прийом ліків; якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лікаря або реєстратора в лабораторії;
4. Кров слід здавати до проведення фізіотерапевтичних процедур та рентгенологічного, ендоскопічного, і ректального досліджень;
5. Бажано відпочити 10-15 хвилин перед взяттям крові.
Інформація:
Прогестерон - стероїдний гормон, що виробляється жовтим тілом яєчників і відповідає за підготовку жіночого організму до вагітності.
Щомісяця під впливом прогестерону внутрішня слизова оболонка матки (ендометрій) оновлюється і росте. В цей же час, внаслідок впливу лютеїнізуючого гормону, в одному з яєчників відбувається овуляція (вивільнення) яйцеклітини, на місці якої утворюється жовте тіло, що виробляє прогестерон. Під впливом прогестерону зростання ендометрію зупиняється, а матка готується до імплантації яйцеклітини, в разі успішного запліднення.
Після прикріплення заплідненої яйцеклітини в ендометрій матки (імплантації), жовте тіло яєчника ще протягом декількох тижнів виробляє прогестерон, поки цю функцію не перехоплює плацента - основне джерело прогестерону у вагітних. Якщо ж запліднення і, відповідно, імплантації не відбувається, жовте тіло руйнується, а рівень прогестерону падає - починаються місячні і менструальний цикл повторюється знову.