Медичний центр
"Екомед"

Антитіла IgG до вірусу гепатиту E (HEV)
Id:59
Article:00059
Ціна: 380,00 UAH
OnLine:  Не доступно
Приготування:
1. Важливою умовою забезпечення якості лабораторного дослідження крові є забір матеріалу натще в ранковий час (до 11.00).
За 12 годин до дослідження слід виключити:
• прийом алкоголю;
• куріння;
• прийом їжі;
• обмежити фізичну активність;
• виключити емоційне збудження та фізичні навантаження (біг, підйом по сходах).
2. Вранці, в день забору крові можна випити воду.
3. Виключити прийом ліків; якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лікаря або реєстратора в лабораторії;
4. Кров слід здавати до проведення фізіотерапевтичних процедур та рентгенологічного, ендоскопічного, і ректального досліджень;
5. Бажано відпочити 10-15 хвилин перед взяттям крові.
Інформація:
Гепатит E — гостре інфекційне захворювання, спричинене вірусом гепатиту Е.
Основні факти
Вірус передається фекально-оральним шляхом, в основному через заражену воду.
За оцінками ВООЗ у світі щороку стається 20 млн випадків інфікування гепатитом E.
Для профілактики гепатиту E розроблено вакцину, яка зареєстрована в Китаї, але поки недоступна в інших країнах.
Шляхи інфікування
Вірус потрапляє в навколишнє середовище з калом інфікованих людей та опиняється в організмі людини ентерально. Вірус передається головно через заражену питну воду. Зазвичай інфекція має доброякісний перебіг, і хворого виліковують протягом 2–6 тижнів. У деяких випадках захворювання набуває злоякісного перебігу з розвитком гострої печінкової недостатності, що збільшує ризик летальності.
Гепатит E також може передаватися внаслідок уживання м’яса заражених тварин або м’ясопродуктів, що не пройшли достатню термічну обробку; через переливання заражених продуктів крові; від вагітної матері до дитини.
Симптоми
Тривалість інкубаційного періоду після потрапляння вірусу гепатиту E в організм становить в середньому 5-6 тижнів. У районах з високою ендемічністю симптоматичний перебіг захворювання найчастіше буває серед людей ​​віком 15–40 років.
До типових ознак гепатиту E належать:
легке підвищення температури тіла, відсутність апетиту, нудота і блювота протягом кількох днів;
жовтяниця (жовтяничне забарвлення шкірних покривів і склер), потемніння сечі та знебарвлення калу;
дещо збільшена в розмірах і чутлива печінка;
у деяких пацієнтів можуть виникати болі в животі, свербіж, шкірні висипання або біль у суглобах.
У рідкісних випадках гострий гепатит E може набувати злоякісного перебігу та призводити до розвитку гострої печінкової недостатності з ризиком смерті. Найчастіше така форма гепатиту E розвивається у жінок під час вагітності. У випадку зараження гепатитом E в третьому триместрі вагітності летальність хвороби може досягати 20–25%.
Випадки хронічного гепатиту E зареєстровано в осіб з ослабленим імунітетом, особливо у реципієнтів донорських органів, що приймають імуносупресивні препарати. Проте хронічна форма гепатиту E залишається рідкісним явищем.
Профілактика
Найбільш дієві методи профілактики інфікування гепатитом E:
дотримання правил гігієни — миття рук під проточною водою після візиту до людини, що захворіла на гепатит E, туалету, користування громадським транспортом тощо (якщо доступ до води й мила відсутній, необхідно використовувати спиртовий розчин для дезінфекції рук);
коли якість питної води чи льоду невідома, слід відмовитися від їхнього споживання, також не варто пити воду з відкритих джерел, найкраще вживати бутильовану чи кип’ячену воду;
страви з м’яса, особливо свинини, треба піддавати ретельній термічній обробці.
 

Меню