Приготування:
1. Протягом трьох годин утриматися від сечовипускання.
2. Протягом трьох діб утримуватися від статевих контактів.
3. Протягом 14 днів не брати антибактеріальні препарати.
4. Жінкам протягом трьох днів виключити:
• спринцювання;
• постановку вагінальних свічок, мазей, тампонів;
• матеріал не можна здавати під час менструації (тільки через три дні після її закінчення).
Інформація:
Токсоплазмоз – це паразитарне захворювання, що характеризується переважно латентним або хронічним перебігом, ураженням нервової системи, органів ретикулоендотеліальної системи, м`язів, міокарда та очей. Збудник захворювання – Toxoplasma gondii, значна роль у поширенні якого належить котам, собакам і хутровим звірам.
Основним джерелом зараження токсоплазмами тварин є пероральне проникнення в їх організм спорульованих ооцист. Для м’ясоїдних тварин (перш за все собак і котів) – заковтування сирого м’яса овець, свиней, гризунів з цистами токсоплазм.
Людина може заразитися токсоплазмами при вживанні в їжу погано термічно обробленого м’яса, сирого молока (особливо від кіз), в якому можуть знаходитися ендозоїти токсоплазм. Крім того, необхідно враховувати можливість зараження людини через контакт з котами або предметами догляду за ними, забрудненими спорульованими ооцистами.
Клінічні прояви:
- пригніченням, втратою апетиту,
- підвищенням температури тіла.
Найбільш чутливими до дії токсоплазм є органи зору і центральна нервова система. При цьому виникає запалення рогівки і передньої камери ока, зміна розмірів зіниці й реакції на світло, сліпота, кон’юнктивіт, порушення координації рухів, підвищення внутрішньочерепного тиску, гідроцефалія, важкість при ковтанні корму та їжі. Закінчується хвороба парезами і паралічами кінцівок. Парези супроводжуються розслабленням сфінктерів прямої кишки і сечовидільного каналу (мимовільне виділення фекалій і сечі). Тварини гинуть через 10-15 діб при наявності паралічів кінцівок.
Профілактика токсоплазмозу у людей полягає в дотриманні правил особистої гігієни, жінкам під час вагітності варто повністю виключити контакт з котами і тваринами сімейства котячих, ретельно мити руки після контакту з землею і сирим м'ясом. Також ретельно мити овочі, фрукти і городню зелень, обдаючи їх окропом, не вживати сирі або напівсирі м'ясні страви, не проводити дегустацію м'ясного фаршу.