ПЛР. Вірус герпесу, тип 3 (VZV-3) (Varicella Zoster), (кров, якісне визн., Real-time)
Приготування:
1. Важливою умовою забезпечення якості лабораторного дослідження крові є забір матеріалу натще в ранковий час (до 11.00).
За 12 годин до дослідження слід виключити:
• прийом алкоголю;
• куріння;
• прийом їжі;
• обмежити фізичну активність;
• виключити емоційне збудження та фізичні навантаження (біг, підйом по сходах)
2. Вранці, в день забору крові можна випити воду.
3. Виключити прийом ліків; якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лікаря або реєстратора в лабораторії;
4. Кров слід здавати до проведення фізіотерапевтичних процедур та рентгенологічного, ендоскопічного, і ректального досліджень;
5. Бажано відпочити 10-15 хвилин перед взяттям крові.
Інформація:
Герпетична вірусна інфекція (ГВІ) або герпес – це ціла група вірусних захворювань. Назва «герпес» походить від грецького слова herpes - «повзучий». Ця підступна інфекція може вражати не тільки шкіру та слизові оболонки, але також центральну нервову систему (ЦНС) і внутрішні органи. Крім того, герпес може порушувати нормальний перебіг вагітності та вносить дискомфорт в статеве життя.
Типи вірусів герпесу
Сімейство герпесвірусів (Herpesviridae) налічує понад 80 представників, 8 з яких патогенні для людини:
• герпесвіруси I і II типів – віруси простого герпесу (ВПГ), HSV-1 і HSV-2;
• герпесвірус III типу – варицелла-зостер вірус (ВЗВ, VZV);
• герпесвірус IV типу – вірус Епштейна-Барр (ВЕБ, EBV);
• герпесвірус V типу – цитомегаловірус (ЦМВ, CMV);
• герпесвірус VI типу – винуватець синдрому хронічної втоми (СХВ) у дорослих пацієнтів і «помилкової краснухи» у малюків.
Герпесвіруси VII і VIII типів у даний час ще не вивчені повністю. Однак вчені припускають, що вірус VII типу може бути пов'язаний з лімфопроліферативними захворюваннями (до них відносяться деякі форми лейкозів і гемобластозів), а вірус VIII типу – з саркомою Капоші.
Найпоширеніші штами – це I і II типи, віруси простого герпесу. ВПГ-1 зазвичай зосереджений в ротовій порожнині, вражаючи також очі, шкіру. «Район проживання» ВПГ-2 – область геніталій, за що його називають урогенітальним герпесом.
Небезпека герпесвірусів полягає в тому, що вони здатні вражати практично будь-який орган або цілу систему людського організму. Доведено прямий зв'язок вірусів герпесу з виникненням онкологічних захворювань, захворювань центральної нервової системи та імунної системи. Крім того, герпес I типу може привести до проблем із зором, помутніння рогівки, розвитку більма та навіть до повної сліпоти.