Медичний центр
"Екомед"

Гомоцистеїн (в сироватці крові)
Id:208
Article:00208
Ціна: 410,00 UAH
OnLine:  Не доступно
Приготування:
1. Важливою умовою забезпечення якості лабораторного дослідження крові є забір матеріалу натще в ранковий час (до 11.00).
За 12 годин до дослідження слід виключити:
• прийом алкоголю;
• куріння;
• прийом їжі;
• обмежити фізичну активність;
• виключити емоційне збудження та фізичні навантаження (біг, підйом по сходах).
2. Вранці, в день забору крові можна випити воду.
3. Виключити прийом ліків; якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лікаря або реєстратора в лабораторії;
4. Кров слід здавати до проведення фізіотерапевтичних процедур та рентгенологічного, ендоскопічного, і ректального досліджень;
5. Бажано відпочити 10-15 хвилин перед взяттям крові.
Інформація:
Гомоцистеїн - метаболіт незамінної амінокислоти метіонін, що надходить в організм з продуктами тваринного походження (м'ясо, молоко, яйця та ін.). Бере участь в синтезі ряду білків. Для перетворення та виведення гомоцистеїну необхідні ферменти з коферментами у вигляді вітамінів В12, В6, фолієвої кислоти. Протягом життя рівень Гц в крові поступово підвищується, більш високі рівні у чоловіків пов'язані з більшою м'язовою масою.
В результаті окислення гомоцистеїну утворюється велика кількість вільних радикалів, що ушкоджують клітини ендотелію. Порушуються численні ендотеліальні функції, активуються процеси тромбоутворення.
Високий рівень гомоцистеїну - найважливіший фактор у розвитку атеросклерозу і тромбозу; характеризує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, старечого недоумства; супроводжує судинні ускладнення цукрового діабету. Гіпергомоцистеїнемія розглядається як можлива причина патології вагітності (спонтанні аборти, прееклампсія, еклампсія, венозна тромбоемболія).
Підвищені концентрації гомоцистеїну в позаклітинному просторі є цитотоксичними.
 

Меню